מה קובע החוק לגבי מצלמות אבטחה לבית פרטי

מה קובע החוק לגבי מצלמות אבטחה לבית פרטי

אם החלטתם לעשות את ההחלטה החכמה, של התקנת מצלמות אבטחה לבית פרטי, אין צודקים מכם. זוהי החלטה נבונה, שתגן על הבית ועל המשפחה, ותסב לכם שקט נפשי. עם זאת, אנשים רבים נרתעים או חוששים מכך, שמא התקנת מצלמות אבטחה בבית היא בניגוד לחוק. במאמר זה תוכלו למצוא התייחסות לחוק בנושא של התקנת מצלמות אבטחה לבית פרטי.

 

יתרונות התקנת מצלמות אבטחה בבית פרטי

לפני שנפנה להבין את החוק הנוגע לעניין התקנת מצלמות לבית פרטי, נפנה להבין את יתרונותיה של התקנת המצלמה, כדי לחשב עלות אל מול תועלת. מדוע אנשים מבקשים להתקין מצלמות אבטחה בביתם? המצלמות יכולות להסב שקט נפשי והגנה ממשית לבית פרטי, שלרוב הוא חשוף יותר לפריצות או כניסה של אנשים זרים, בשל מיקומו על הקרקע, גישה פשוטה לחצר פרטית, והגנה פרטית של המשפחה על הבית. המצלמות מספקות הרתעה והגנה בזמן אמת, כשהן מתעדות את המתרחש בשטח הבית, ומחוברות ישירות לחברת האבטחה. מה יותר משתלם משקט נפשי והגנה טובה יותר על בני הבית?

 

הרתעה בחוק

על אף יתרונותיהן הרבים של המצלמות, ישנה הרתעה מסוימת בחוק. רבים חוששים שהתקנת המצלמות היא אינה חוקית ועלולה לפגוע בחופש הפרט של האדם. אם נתסכל על החוק בישראל, אזי צילום אדם בלא ידיעתו או ללא הסכמתו, מהווה פגיעה בפרטיות, זאת בהתאם לחוק הגנת הפרטיות (סעיף 2).

 

התנגשות בין חוקים וערכים

למעשה אנו רואים בחוק התנגשות בין שני ערכים: הגנת הפרטיות, לעומת זכות הפרט להיות מוגן ולשמור על חייו ורכושו, בהתאם לחוק יסוד "כבוד האדם וחירותו". בבתים משותפים סוגייה זו עלתה לדיון ציבורי מזה זמן רב. יותר ויותר דיירים מבקשים להציב מצלמות אבטחה בבניין, אולם מצלמות אלו מצלמות בהכרח דיירים ואורחים שאינם ששים שתפגע פרטיותם.

 

הצבת מצלמות במרחב הפרטי

הצבת מצלמות בבית פרטי, היא סוגייה קלה יותר לפתרון מבחינת החוק. מדובר על משפחה אחת המתגוררת בבית, וצילום האנשים הוא כביכול של אנשים המורשים להכנס לתוך הבית. השאלה המתבקשת היא, האם בית פרטי נחשב לשטח פרטי? בהנחה ומדובר על בית שנקנה בידי הדייר, נחשב השטח כפרטי, (על אף שאדמתו מוחכרת מידי המדינה). בשטח פרטי, רשאי אדם להתקין מצלמה אשר תתעד את הנעשה בשטח. מכאן, שהחוק אינו מציין כי יש איסור להצבת מצלמה בשטח הבית הפרטי.

 

סייגים והתנהלות תקינה לפי החוק

כיוון שאין בחוק איסור להתקנת מצלמות בשטח פרטי, אך ישנה הגבלה של צילום אנשים ועוברי אורח ללא ידיעתם, כדאי לנקוט במספר אמצעי זהירות, במידה והחלטת על התקנת מצלמות אבטחה לבית פרטי.

  • הפניית המצלמות לתוך השטח הפרטי – חשוב שהתקנת המצלמות תהיה אל מרחב השטח הפרטי, כך שהיא תצלם ותתעד אנשים הנכנסים לשטח ומסתובבים בשטח אך לא תפנה אל הרחוב ותצלם עוברי אורח ללא ידיעתם. תוכלו לכוון את המצלמה לכיוון שער הכניסה של החצר, אך חשוב שתפנה אל הבית.
  • עדכון האנשים הנכנסים לבית – חשוב שהאנשים המורשים להכנס לבית ידעו על קיום המצלמות. לכן עדכנו את האורחים והשכנים שלכם עליהם אתם סומכים בדבר קיום המצלמות. כמו כן ניתן להציב שלט בכניסה לבית או על הגדר, שהמורה כי ישנן מצלמות אבטחה, והדבר יכול לספק הרתעה.

 

ייעוץ ב – Simcare

אצלנו ב – simcare תוכלו למצוא מצלמות אבטחה איכותיות ואמינות במחירים הטובים ביותר בשוק. אם יש לכם התלבטות או שאלה, פנו אלינו עוד היום ותקבלו מידע מקיף ואמין בכל הקשור במצלמות אבטחה לבית פרטי.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *


דילוג לתוכן

Protected by Security by CleanTalk